Je láhev bezpečná?

Ano, zcela. Náše láhve jsou certifikovány pro styk se všemi možnými tekutinami a potravinami. Do láhve tak můžete bez obav lít i teplé čaje, šťávy, limonády, nebo i alkoholické nápoje. Láhve jsou dokonce vhodné pro děti do 3 let! 

 

MŮŽU LÁHEV OPAKOVANĚ POUŽÍVAT?

Ano, bez obav. Oproti běžným PET lahvím a lahvím z polykarbonátu, u kterých se opakované používání nedoporučuje, je Slimbottle koncipována a testována pro každodenní užití.

 

Z čeho je láhev vyrobena?

Slimbottle je vyrobena z materiálu Eastman Tritan (polymer rostlinného původu), který je biologicky rozložitelný a zdraví neškodný. Samozřejmá je i absence chemické látky BPA, která nepříznivě reaguje s obsahem nádoby a některé plastové láhve (zejména PET láhve a láhve z polykarbonátu)  jí obsahují. Tritan je koncipován a testován pro pravidelné, každodenní užívání.

 

Obsahuje láhev škodlivé BPA látky?

Ne, Slimbottle je BPA Free!

 

proč je láhev tak drahá?

Zaplatit bezmála 400 Kč za "obyčejnou" láhev na vodu se může zdát jako zhýralost. Vstupní cena Tritanu, ze kterého je Slimbottle vyrobena, je však oproti běžným materiálum (jako je PET, či polykarbonát) velmi vysoká. Láhev jsme samozřejmě schopni vyrobit i z těchto materiálů a to zhruba za 1/3 ceny, nicméně my se rozhodli jít jinou cestou. Chceme prodávat výrobek, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale hlavně k Vašemu zdraví.

Je tedy na Vás, zda dáte přednost zdraví, nebo ceně...

 

Jak se to myje?

Díky úzkému hrdlu se může zdát, že je láhev náročné čistit. S údržbou však nejsou žádné problémy. Láhev doporučujeme pravidelně vymývat horkou vodou a běžným kuchyňským prostředkem.

Pokud láhev používáte i s jinými nápoji ( čaj, limonády, štávy atp. ) vnitřní stěny láhve se mohou po čase pokrýt drobnými usazeninami. Velice se nám osvědčilo použití jedlé sody a horké vody.

 

Jakou maximální teplotu láhev snese?

Láhev snese teploty do 75°C.

 

Pro jaké nápoje je láhev vhodná?

Filosofií láhve Slimbottle je především opakované užívání čisté kohoutkové vody. Nicméně, láhev můžete bez obav používat na všechny běžné nápoje – limonády, horké čaje, šťávy, džusy, minerálky atd.

 

Mohu láhev mýt v myčce?

Nedoporučujeme. Láhev snese teploty do 75°C, takže s mytím v myčce by neměl být problém. Nicméně, po zkušenosti některých zákazníků, kdy se jim láhev v myčce lehce zdeformovala, mytí v myčce nedoporučujeme. Na vině není teplota vody, ale následné sušení, které může dosahovat vyšších teplot, než je 75°C.

 

Jak dlouho láhev vydrží?

Láhev je koncipována pro opakované užívání. Tritan je velice odolný a houževnatý materiál, takže pokud se Vám jí nepodaří třeba rozsednout, vydrží velmi dlouho.

 

JSOU K LÁHVI DODÁVÁNA NÁHRADNÍ VÍČKA?

Ano, ke každé láhvi jsou standardně dodávány 3 víčka - černé, bílé a průhledné.

 

Mohu si láhve osobně vyzvednout?

Ano, láhve si můžete po předchozí domluvě osobně vyzvednout u nás v kaceláři na adrese:

 

SLIMBOTTLE 

Rumunská 1

Praha 2

120 00

 

Před osobním vyzvednutím nás ale nejdříve kontaktujte.